Je to příběh, který se píše již déle než třicet let. Tato doba shrnuje vše, co jsem prozatím stihl od života získat. Je to příběh o tom vědět jak dosáhnout svých cílů.

Mít svou firmu, byl vždy můj sen. Od doby kdy jsme s kamarádem seděli v ostravské garáži a plánovali společný studentský projekt založení reklamní agentury, již uběhlo hezkých pár let. Činnosti v rámci reklamní agentury mě vždy velmi bavili a nutno říci, že během studií také slušně živili. V té době jsem se učil podnikat a být zodpovědný za svou práci a rozhodnutí. Jsem hrdý na to, že jsem pracoval se společnostmi ACA AUTOCENTRÁLA, DANKAR, KOVOSATEK CZ, GOLF CLUB ŠILHEŘOVICE atd. Byl jsem na vrcholu, vše klapalo jako na drátkách a já si říkal, může to být lepší? Dnes již vím, že ano.

Roky plynuly, studium se blížilo ke konci a já měl možnost bilancovat. V podstatě jsem stál před zásadním rozhodnutím. Je reklamní agentura to co chci opravdu dělat, nebo je to jen rutinní zdroj příjmů. Čím více jsem se ve svém nitru touto otázkou zabýval, tím jsem si byl jistější v rozhodnutí, že musím jít dál a nespokojit se s průměrem.

Dále jsem studoval, četl a učil jsem se od nejlepších lídrů v oboru marketingu. Tím nemyslím tradiční formy studia. Ty jsem sice studoval a vystudoval nakonec až k titulu Ing. Abych se však přiznal, standardní školské metody mi málo kdy zapadaly do koncepce kreativního myšlení. Vždy jsem dával přednost praxi a učení se od mistrů. To co mě nakonec naučilo podnikat a strategicky přemýšlet byli jiní podnikatelé. Můj strýc, nespočet lektorů, marketérů i koučů, ale také hodiny a hodiny videí a mnoho konferencí, které jsem navštívil a z nichž čerpám až doposud.

Zjistil jsem, že rozhodnutí jít do marketingu hlouběji, věnovat se mu na plno a pochopit jeho složité procesy, návaznosti a především dopady, se pro mě za čas stalo vášní. Ale také jsem pochopil, že nelze v omezeném čase a počtu spolupracujících nabídnout neomezené množství služeb.

„Abych mohl progresivněji pracovat a natáhnout do sebe rychleji větší množství zkušeností byla nutná transformace mé vize.,,

Cítil jsem potřebu navázat spolupráci s nadnárodními společnostmi. V minulosti jsem velmi rychle pochopil obchodní postupy a procesy u malých a středních firem. Cítil jsem, že je správný čas na to začít s nejvyšší ligou. Moje další kroky vedly do nadnárodní společnosti zaměřující se na strojírenství. Několik následujících let jsem se pečlivě učil a vstřebával pracovní systémy těchto korporací. S odstupem času musím říci, že zkušenost s mezinárodním obchodem pro můj rozvoj byla ta nejlepší škola. Děkuji výrobci průmyslových armatur společnosti ARAKO (www.arako.cz) za tuto příležitost.

Možnost pochopit mezinárodní obchod. Rozvíjet své marketingové dovednosti nejen v rámci Evropy, ale také Asie, Afriky, či Jižní Ameriky bylo opravdu neuvěřitelně inspirující. Navázal jsem spolupráci se společnostmi SIEMENS, AREVA, ATOMENERGOMASH, ČEZ, THYSENKRUP, ŠKODA JS, ALCERON MITAL apod. a otevřel kontakty s mnoha ambasádami a obchodními zástupci naší vlasti po celém světě.

Práce v oblasti globálního exportního marketingu mě stále baví, naplňuje a motivuje  i dnes.

„Někdy kolem sebe slyším názory vedoucích manažérů, že něco nelze udělat, či překonat. Po zkušenostech, které jsem za tu dobu získal. Vím, že se jedná pouze o výmluvu vlastní neschopnosti změnit zásadní běh událostí.,,

Celý život se pokládám za člověka činu. Snažím se o to, abych vedl spokojený a pokud možno úspěšný život. Čas od času si pokládám otázku jak specifikovat, nebo určit kdy lze pokládat život za úspěšný? Pro každého jedince bude odpověď různá. Svou tezi jsem zformoval během mise v Indii. Kdy jsem byl úzce konfrontován s tamější kulturou. Od té doby považuji svůj život za úspěšný v okamžiku, kdy cítím, že jsem šťastný. Vím také, že štěstí můžu pocítit především v okamžiku, kdy se plní mé sny.

Proto vše co jsem zatím udělal, mělo jasně daný cíl. Potřebuji pracovat efektivně a svobodně! Chci dělat kreativní marketing. Vést a rozvíjet svou firmu. Mám vůli uskutečňovat plánované projekty a překonávat bariéry. Vím jak efektivní spolupráci zvýšit dlouhodobě výkonnost i Vašeho podnikání.

Dál bych psal o své cestě k úspěšnému marketingu. Leč čeká mě příprava a prezentace nového marketingového projektu…

A tak  si mé další postřehy raději přečtěte na našem MONOLO blogu.

About the author